5 důvodů proč pořídit hnízdečko pro miminko

Pět tipů pro výběr dětského hnízda

Hnízdečka pro miminka zažívají v posledních letech veliký boom. Nejde zdá se o módní hit, který by za pár let pominul. Mají totiž mnoho výhod a miminka spinkání v nich milují.
Hnízdečko pro miminko je podpůrný modul na spaní, který umožňuje vašemu dítěti spát, podřimovat a odpočívat v různých prostředích. Hnízdečko na spaní pro miminko může mít zásadní význam při cestování, přechodu na spaní v postýlce, zdřímnutí v neznámých prostorách a dalších činnostech. Zde je pět užitečných tipů pro výběr hnízda na spaní pro vaše miminko: 

1. Je to dobrý pomocník pro přesun miminka do vlastní postýlky
 
Pokud z počátku bylo miminko zvyklé spát s vámi ve velké posteli a pak se rozhodnete přesunout ho do dětské postýlky, určitě to lépe zvládnete s hnízdečkem. Změna pro něj nebude tak výrazná, protože stále bude v bezpečí dobře známého hnízdečka.
Dětská hnízda jsou skvělou pomůckou, když vaše děťátko přechází ze spaní v posteli s maminkou a tatínkem na spaní ve vlastní postýlce. 

2. Pocit bezpečí
Dětská hnízda simulují útulný a bezpečný pocit dělohy. Měkká a podpůrná pěnová matrace hnízda pro miminko je obklopena plyšovým polstrovaným okrajem, aby bylo miminko v pohodlí a bezpečí.

3. Hnízdečko poskytne miminku známý prostor i mimo domov
Miminka jsou velmi vnímavá – velmi dobře si pamatují vůni, hmat, zvuk a další smysly více, než si myslíme. Vaše miminko rozpozná důvěrně známý pocit z hnízdečka, což přispívá k jeho snažšímu usnutí a klidnějšímu spánku! ať už jste kdekoli – za jakéhokoli počasí na dovolené nebo na návštěvě u rodiny – hnízdečka pro miminko poskytují důvěrně známý prostor pro spaní v jinak novém a neznámém prostředí.
 

4. Hnízdečko pomůže při pasení koníčků

Tento cvik, který napomáhá miminkům posílit zádové a šíjové svalstvo, je možné trénovat v hnízdečku. Miminka jsou ze začátku v poloze na bříšku nestabilní a často se převáží. Vysoký a měkký okraj hnízda slouží jako opora hlavičky a ochrana před zraněním při pasení koníčků.

5. Praktický pomocník v domácnosti

Děťátko můžete mít díky hnízdečku stále u sebe, kamkoliv se hnete – dá se položit na pohovku, na stůl, na zem v místnosti nebo venku. I vám zajistí spokojenější spánek, když si chcete vzít miminko do manželské postele, nemusíte se bát, že byste ho zalehli. Některé maminky používají hnízdo i v hlubokém kočárku, kde slouží i jako tlumič nárazů.

Dětský pokojíček

Bonjour Chérie – Kokon Elfové

1,399  s DPH
1,590  s DPH