ELODIE DETAILS: Proč je značka tak výjimečná?

Značka Elodie Details se pokouší pozvedávat všechny ty maličkosti každodenního života dítěte do stylových doplňků.

Historie

Společnost Elodie Details vznikla v roce 2006 ve Stockholmu. Založila ji Linda Sätterströmova, v době, kdy se narodila její dcerka (Elodie). V té době byl již trh s designovým dětským oblečením na vzestupu, ale doplňky a produkty denní spotřeby byly stále velmi nudné. Najít nápaditý produkt, na kterém nebyla vytištěna loďka nebo medvídek bylo uměním. Doslova na koleně si Linda začala vyrábět své vlastní  klipy na dudlíky  a brzy jimi začala zásobovat místní obchodníky.

Začátky

Na začátku ji poháněla myšlenka, že klip na  dudlík  je víc než jen „nástroj“, jehož cílem je přichytit dudlík a zabránit jeho pádu. Může být také doplňkem a něčím, s čím je možné se pochlubit a co lze obdivovat. Myšlenka opravdu zasáhla zákazníky nejprve v její rodné Skandinávii a následně v celé Evropě. Linda postupně přidávala další produkty a dnes značka nabízí širokou škálu doplňků pro miminka a děti, vše od dudlíku až po  kočárek .

Více než deset let po založení značky je Linda stále generálním ředitelem a hlavním návrhářem této značkou.

„Ještě stále existuje mnoho produktů pro batolata a děti, u kterých se zdá, že design nemá pro výrobce žádný význam. Nechápeme, proč tomu tak musí být. Tím, že se staneme rodiči, se přece nepřestáváme zajímat o design. Společnost Elodie bude nadále vyhledává a zlepšuje tyto produkty“, říká Linda.

Zdá se, že rodiče na celém světě souhlasí, jelikož výrobky Elodie Details se dnes prodávají ve 35 zemích na všech 5 kontinentech.

Mise

V Elodie Details věří v důležitost malých věcí a jejich schopnost učinit náš každodenní život krásnějším a zábavnějším. Věří, že osobní styl není otázkou věku. Na to, abyste se vyjádřili přece nemusíte mluvit!

Elodie Details POZVEDÁVÁ všechny ty maličkosti každodenního života dítěte do stylových doplňků.

Bezpečnost a udržitelnost

Trh s výrobky pro děti je z pochopitelných důvodů jedním z nejvíce regulovaných na světě. Všichni si uvědomujeme, že je důležité chránění našich děti před škodlivými látkami. V Elodie Details se vždy snaží překročit požadavky stanovené v Evropských bezpečnostních předpisech, které platí pro jejich produkty. Když si koupíte produkty Elodie Details, vždy si můžete být jisti, že jsou vyrobené, otestované a schválené v souladu s těmito normami.

Továrny, se kterými spolupracují, pravidelně navštěvují, aby se ujistili, že jsou v souladu s jejich požadavky z environmentálního, sociálního a bezpečnostního hlediska.

Bisfenol A (BPA)

Bisphenol A (BPA), složka plastu, je již jistý čas pod mezinárodní kritikou. V současnosti je již platná směrnice Evropské komise, která zakazuje používání BPA při výrobě dětských lahví. V Elodie Details již dlouho používají bezpečné alternativy.

PVC 

Všechny výrobky Elodie Details jsou vždy 100% bez PVC.

OEKO-TEX® Standard 100 

Podílení se na udržitelné společnosti vyžaduje úsilí a odhodlání. Nejkomplexnější iniciativou Elodie Details v této oblasti je jejich rozhodování se v co největší míře používání (kdykoli je to možné) pouze certifikované textilie OEKO-TEX® 100.

OEKO-TEX® Standard 100 je celosvětově uznávaný testovací a certifikační systém, který vylučuje nebo přísně reguluje použití potenciálně škodlivých látek v textilním průmyslu. Štítkem OEKO-TEX® jsou označené pouze výrobky, jejichž všechny komponenty splňují požadovaná kritéria (včetně knoflíků, nýtů, zipů, podšívek, …).

Na rozdíl od některých jiných standardů má OEKO-TEX® specifickou kategorii pro dětské výrobky, která je ve svých požadavcích obzvlášť přísná.